Üniversite

BİRLİKTE SÖZ VERELİM

Üniversite hayatının kuralları, liseden çok farklı. Yoğun bir tempodan çıktıktan sonra, sınırlarını kendin belirlediğin üniversite hayatına uyum sağlamak tahmin ettiğinden daha zor. Eğer zaten o zamanları çoktan aştıysan, yolunu bulmuşsun demektir. Biz gençlik yıllarının bu dönemine, “öncelikle kim olduğuna ve sonra kim olacağına karar verme” evresi diyoruz. Evet, muhakkak ki kariyer anlamında hayallerin vardır; ama bu dönemde hayat sana tüm gerçekliğiyle ne kadar fedakarlık yapman gerektiğini öğretir. Biz kendimizi daima geliştirmeye, iyiliğin yanında durmaya ve anlamlı bir hedef uğruna azimle çalışmaya söz verdik. Şimdi gel birlikte söz verelim!

 

bZ-QklL7_400x400
ETKİNLİK
GÖNÜLLÜ ÜYEMİZ
TANIŞTIĞIMIZ KİŞİ

SİZİN İÇİN PROJELERİMİZ

Beytülmakdis Gençliği

‘Beytülmakdis Gençliği’ olarak bizler; önderimiz Efendimiz Aleyhisselam’ın Hadis-i Şerifi’nde; “Ümmetimden bir grup ümmeti ayakta tutacak, dinde güçlü oluncaya kadar cihada devam edecekler, güçlüklerle savaşırken yıkılmayacaklar ve karşıtlarından etkilenmeyecek bir gruptur. Kıyamet emri gelene kadar mücadeleye devam ederler. Bunun üzerine Ashab: Ya Resullullah (s.a.v) kimdir bu grup, nerede bulunur diye sorunca, Efendimiz Aleyhisselam: Kudüs ve çevresinde.” buyurmuştur. Bizler bu Hadis-i Şerifi dert ediniyor ve bu yolda dava kardeşlerimizi arıyoruz.

TÜGVA MİO

Medya sadece bir mesaj olmaktan çıktı. Etkisi, gücü ve yeni teknolojik modelleriyle birlikte geleceği değiştirmeye ve toplumların hareket alanlarını dönüştürmeye başladı. Bugün medya, “dünyanın kaderinin efendisi” rolünü üstleniyor. Hızlı üretimin ve tüketimin sonucu olarak, günden güne sınırsız bir erişimle, akıl almaz değişim ve gelişmelere öncülük ediyor. Bu değişimin ve dönüşümün bir parçası olarak biz, insanları anladığımızda medyanın doğru bir şekilde etki bırakacağına inanıyoruz. #MİO ile daha büyük düşünebilen, iyilik odaklı ve toplum yararına etki uyandırma hayallerini taşıyan, ilkelerimiz çizgisinde medyanın içinde var olmayı kendine misyon edinmiş gençlerle birlikte yola çıkmak istiyoruz.

GENÇ DİPLOMAT AKADEMİSİ

Genç Diplomat Akademisi Projesi; Üniversitede lisans/lisansüstü eğitim gören veya mezun olmuş; siyaset, politika ve diplomasiye yakından ilgili, bu alanlarda ihtisas yapmayı ve gelecekte bu alanda iş sahibi olmayı hedefleyen 18-28 yaş arası gençlere yönelik seminer, çalıştay ve dersler bütünüdür. Projede, bahse konu olan alanlarda uzman, profesör, akademisyen, büyükelçi ve bürokratların iş hayatında karşılaşılabilecek durumlara dair kişisel deneyim ve tecrübelerini paylaşmaları amaçlanmaktadır. 4 hafta boyunca hafta sonu düzenlenecek eğitimin sona ermesiyle öğrenciler, Ankara’da ilgili bakanlık ve kurumları ziyaret ederek gelecekte içerisinde yer almayı hedefledikleri alanları birebir gözlemleme fırsatı bulacaklardır. Program sonunda gerekli katılımı sağlayan ve başarılı olan öğrencilere sertifika verilecektir. Misyonumuz Genç Diplomat Akademisi’nde gençlerin stratejik düşünce yapılarını geliştirmelerine katkı sağlamayı ve gelecek hedeflerini belirlemelerinde rehber olmayı amaçlamaktayız. Vizyonumuz Üniversitede okuyan veya mezun olmuş gençlere, belirtilen alanlarda farklı bakış açıları kazandırarak standart eğitime yeni bir soluk getirmektir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.